Birleşmiş Milletlerin 1992 yılında almış olduğu karar sonrası Uluslararası Engelliler Günü olarak ilan edilen 3 Aralık’ta tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de engellilerin topluma kazandırılması ve sorunlarının gündeme getirilmesi amacıyla, çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.
İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla hareket eden Devletimiz; engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatın içerisinde etkin olarak yer almaları, günlük yaşama engelsizce katılmaları, toplumla bütünleşmeleri, fırsat eşitliğine sahip olmaları ve katma değer üretmeleri için önemli düzenlemeleri hayata geçirmeye devam etmektedir.
Bugün birçok engelli vatandaşımız zorlukların ardına saklanmayarak yaşama sarılmış, bu gayretleri sonucunda pek çok alanda başarılarıyla kendilerini kabul ettirerek örnek insanlar olmuşlardır.
Bu duygu ve düşüncelerle; sosyal yaşamın bir parçası olmalarının önündeki engelleri azimle, inançla aşan engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü tebrik ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu yarınlar diliyorum.