A- A+
 
Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında büyük mücadeleler neticesinde kazanılan Kurtuluş Savaşının Cumhuriyet ile taçlandırılışının 95. yıldönümüne ulaşmanın millet olarak gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.
 
Cumhuriyet; her türlü imkânsızlıklar içinde varoluş mücadelesi veren aziz milletimizin, azminin, inancının, birlik ve beraberliğinin ne kadar büyük bir güç olduğunun ve milli iradesinin karşısında hiçbir gücün duramayacağının bütün dünyaya ilanıdır.
 
Tarihi boyunca büyük kahramanlıklar gösteren Türk Milletinin kendi vatanı üzerinde hür ve bağımsız yaşama iradesinin vücut bulduğu bir eser olan Cumhuriyetimiz, muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için attığımız adımların en önemlisidir.
 
Atalarımızın en zor zamanlarda bile bu vatandan asla vazgeçmeyerek, var olma mücadelesi, bizlere daima bir ışık, bir rehber, olmuştur.
 
Bu aziz milletin fertleri olarak bizlerde; şanlı ecdadımızdan aldığımız ilhamla, Cumhuriyetimizin, büyük mücadeleler sonucunda ve yüz binlerce şehit verilerek kurulduğunu hiçbir zaman unutmadan, atalarımızın bizlere kutsal emaneti olan vatanımıza sahip çıkarak, birlik ve beraberlik içerisinde şanlı bayrağımızı sonsuza dek yurdumuzun üzerinde dalgalandırmaya, Cumhuriyetimizi, demokrasimizi korumaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; başta, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü ve manevi değerlerimiz uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, aziz milletimizin, Cumhuriyet Bayramını içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.