"Çanakkale Zaferi, Aziz milletimizin vatanı için canını seve seve feda ettiği acı ve hüzünlü, bir o kadar da gururlu bir kahramanlık destanıdır. Çanakkale, millet olma bilincinin tohumlarının atıldığı, vatanın her köşesinden yiğitlerimizin düşman karşısında omuz omuza savaşarak şehit düştükleri, kahramanlık ve fedakârlıkların doruk noktalara ulaştığı yerdir.
 
Hiçbir zaman geri dönmeyi düşünmeyen, düşmanı bile kendisine hayran bırakacak kadar asil bir davranış sergileyen kahraman ecdadımız, elde ettikleri bu zafer ile milletimizin hatta tüm dünyanın kaderini değiştirmişlerdir. Onlar, birlik ve beraberlik içinde gösterdikleri bu onurlu ve şerefli duruş ile “Çanakkale Geçilmez” sözünü tarihin sayfalarına altın harflerle yazdırmıştır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 104. yılını onurla kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere vatan topraklarını canları pahasına koruyarak şehitlik mertebesine ulaşan Çanakkale Şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun!"