Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Andırın’da da düzenlenen törenlerle kutlandı. Sabah saatlerinde Kaymakamlık Makamında Kaymakam Emre DÜNDAR tarafından tebriklerin kabul edilmesi ile başlayan bayram kutlamaları, Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu salonunda devam etti.
Törene Kaymakam Emre DÜNDAR, Belediye Başkanı Baki TEZCAN, Daire Amirleri, Siyasi Partilerin Başkan ve Yöneticileri, Gaziler, Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Kaymakam DÜNDAR günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaparak; " 95. Yılını kutladığımız Cumhuriyet bizlere bırakılan en büyük hazinedir. Atatürk ve silah arkadaşlarına, şehit ve gazilerimize bizlere bıraktığı kutsal emanet için minnettarız. Başta Gazi Mustafa Kemal Paşa olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi, rahmetle ve minnetle yad ediyor, Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
        Öğrencilerin şiirlerini okumalarının ardından zeybek oyunu ve folklor gösterileri ile devam eden program, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere; Kaymakam Emre DÜNDAR, Belediye Başkanı Baki TEZCAN, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gonca ÇÖMEZ tarafından ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.